23 kwietnia 2018

Lekarze: Przesunięcie e-zwolnień o 5 miesięcy to za mało

– To bardzo dobry kierunek, ale obawiamy się, że pięć miesięcy nie wystarczy na rozwiązanie wszystkich zgłaszanych przez nas problemów. Zastanawiamy się, czy czas na odroczenie e-zwolnień nie powinien być znacznie dłuższy!!! – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

ekarze PPOZ podczas spotkań w Warszawie w Centrali ZUS, a następnie w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwracali uwagę, że sprawne funkcjonowanie systemu nie jest możliwe zarówno z powodów technicznych, jak i organizacyjnych (brak kadr lekarskich przy jednoczesnej zwiększonej biurokracji; emerytalny lub przedemerytalny wiek lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, z których tylko nieliczni korzystają z komputerów, brak dostępu do Internetu w stopniu gwarantującym szybkie i bezawaryjne wysyłanie elektronicznej formy druków zwolnień lekarskich).

– Cieszymy się, że nasze argumenty spotkały się ze zrozumieniem. Odbieramy to jako sukces, dobry kierunek i podjęcie próby sprostaniu wyzwaniom. Obawiamy się jednak, że pięć miesięcy nie wystarczą na uzupełnienie braków i rozwiązanie zgłaszanych przez nas problemów. – powiedziała w piątek Bożena Janicka.