8 lipca 2015

Lekarze z Białegostoku apelują o in vitro

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, w którym 27 lat temu na świat przyszło pierwsze w Polsce dziecko z zapłodnienia metodą in vitro apelują do senatorów, by nie marnowali szans bezpłodnych par na posiadanie dzieci.

Gazeta Wyborcza cytuje fragment listu otwartego: Przez te 27 lat funkcjonowania polskiej medycyny rozrodu na świat mogło przyjść około 100 tys. dzieci. Teraz to wszystko może zostać zaprzepaszczone. Nasilona kampania przeciwko wprowadzeniu ustawy w życie, wywieranie presji światopoglądowej na niezależne instytucje państwowe wywołuje głęboki niepokój środowiska medycznego i zwykłych ludzi.

Lekarze zaznaczają, że w ostatnich tygodniach zaobserwowali gwałtowny napływ pacjentów do klinik leczenia niepłodności. Przypominają, że wypracowane przez Sejm rozwiązania w ustawie o in vitro są efektem trudnego kompromisu, w którym wzięto pod uwagę argumenty środowiska medycznego, naukowego, oczekiwania pacjentów i który uwzględnia doświadczenia i błędy popełnione w innych krajach.

Więcej

jw

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum