7 kwietnia 2020

Lekarze zamieszkają w internatach i hotelach. Chcą w ten sposób chronić bliskich

Trzy lokalizacje, które działały jako internaty dla studentów, posłużą jako miejsca tymczasowego pobytu dla personelu medycznego, który jest na kwarantannie lub z uwagi na zdrowie bliskich nie chce nocować w domu – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. O udostępnienie takich przestrzeni wnioskowała m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu Izba lekarska w Warszawie poprosiła o kontakt mieszkańców stolicy, którzy dysponują wolnym mieszkaniami i na czas epidemii mogłyby udostępnić je potrzebującym. Do organizatorów akcji zgaszają się także zainteresowani lekarze, którzy z takiej pomocy chcieliby korzystać.