12 września 2019

Lekarze: Ze smutkiem ogłaszamy narodowy kryzys zdrowia

– Hasło „Polska to chory kraj” to nasza diagnoza. Niewydolny system ochrony zdrowia rzutuje na cały organizm, na całą Polskę. Ale nie bylibyśmy lekarzami, gdybyśmy nie zaproponowali sposobu leczenia – powiedział prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski. Lekarze chcą, aby nakłady na zdrowie wyniosły 9 proc. BKB.

Organizatorem akcji Polska to chory kraj jest Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza. Wspiera ją ośmiu partnerów m.in. Alivia, Fundacja My Pacjenci czy Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie. Wspólny manifest wyraża obawę o wymiar obecnej oraz przyszłej kondycji polskiej służby zdrowia. Manifest został skierowany do posłów VIII Kadencji Sejmu oraz senatorów IX Kadencji Senatu oraz polityków kandydujących do Sejmu i Senatu w roku 2019.