5 czerwca 2020

Łukasz Jankowski o listach intencyjnych

Nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza została uchwalona, ale medycy zamiast się cieszyć, krytykują dokument. Nie podoba im się zapis o listach intencyjnych wprowadzony przez rząd do przygotowanego przez nich projektu. – Dlaczego to tak bulwersuje środowisko? – pyta „Rzeczpospolita”.

– W zespole w ogóle nie rozważaliśmy takiego rozwiązania. To pomysł ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który przekonuje, że list intencyjny [czyli dokument wystawiony przez lecznicę gwarantujący zatrudnienie w niej lekarza w celu odbycia szkolenia specjalizacyjnego – wyjaśnia „Rzeczpospolita”] daje kierownikowi oddziału wpływ na wybór współpracowników – mówi Łukasz Jankowski z Porozumienie Rezydentów OZZL, szef Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i wiceprzewodniczący zespołu, który przygotowywał projekt nowelizacji.

Źródło.