3 kwietnia 2020

Masz wolne mieszkanie? Możesz pomóc i udostępnić je lekarzom na czas epidemii

Lekarze w okresie epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zakażenie. Część z nich, chcąc chronić swoich bliskich, nie decyduje się na powrót do domu. Izba lekarska prosi o kontakt osoby, które dysponują wolnym mieszkaniami i na czas epidemii mogłyby udostępnić je potrzebującym. Mogą się zgłaszać także zainteresowani lekarze.

– Pomysł pojawił się w związku z sytuacją w jakiej znaleźli się ratownicy medyczni, którzy musieli odbyć kwarantannę w karetce pogotowia po tym, jak okazało się, że mogli zostać zakażeni koronawirusem. Po tym przypadku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że będą mieszkania, dla osób które znajdą się w podobnej sytuacji. Zwróciliśmy się do niego z prośbą, żeby te mieszkania były dostępne również dla lekarzy – powiedział doktor Michał Matuszewski, koordynator akcji w stolicy.