7 grudnia 2020

Matki Polki Lekarki. Nauka zdalna to też ich zmora. „Mam leczyć, czy zostać i pomóc dziecku?”

– Systemy i komputery wieszają się, a dziecko bez osoby dorosłej nie wie, jak to naprawić. Gdyby rodzic mógł być w domu na pracy zdalnej, to by pomógł. Ale go nie ma. Medycy stają często przed dylematem, czy chodzić na etat do pracy, czy zostać z dziećmi w domu i być dla nich wsparciem – mówi WP Maria Kłosińska, lekarka i mama trójki dzieci.

– Politycy podejmują decyzje związane z powstrzymaniem pandemii z dnia na dzień. Nagle. Tak były zamykane i otwierane szkoły, dochodziła do tego niepewność w związku z funkcjonowaniem żłobków i przedszkoli. To jest bardzo trudne dla każdego, ale dla nas, lekarzy, szczególnie. Wielu lekarzy choruje. Brakuje rąk do pracy. Nie każdy medyk jest w stanie tak szybko przeorganizować opiekę nad dzieckiem – wyznaje lekarka.

Źródło.