20 kwietnia 2020

Mazowsze: nadal duże braki w środkach ochronnych

O 10:30 premier ma wystąpić w siedzibie Agencji Rezerw Materiałowych. Tymczasem mimo informacji o kolejnych dostawach sprzętu, a nawet jak mówił ostatnio szef rządu – zapasach na wiele tygodni, medycy nadal mają problem z dostępem do nich.

-Do naszej izby wciąż płyną zgłoszenia dotyczące zapotrzebowania na niezbędne środki ochrony osobistej dla medyków. Pod koniec marca ruszyła współorganizowana przez nas zbiórka. Nieustannie do siedziby izby zgłaszają się darczyńcy – m.in. osoby szyjące maseczki czy drukujące przyłbice. Na podstawie sygnałów do OIL w Warszawie – ze szpitali, oddziałów szpitalnych i od lekarzy – stworzyliśmy aktualną mapę obrazującą braki – informuje Maria Kłosińska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.