25 kwietnia 2017

Michał Bulsa: Lekarze nie przystąpią do egzaminu przez ministerstwo zdrowia

– Mamy mało czasu. Prawda jest jednak taka, że bałagan legislacyjny to wina pracowników Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ministerstwie. To oni powinni uprzedzić izby lekarskie, uczelnie i stowarzyszenia studentów, że na skutek przepisów przejściowych ostateczny termin składania wniosków na LEK i LDEK upływa nie 15 lipca, a 30 czerwca, a wcześniej powinni byli skierować projekt do opiniowania choćby do Naczelnej Rady Lekarskiej. Trudno bowiem wymagać od rektorów, dziekanów czy samych studentów, że będą wchodzić na stronę Rządowego Centrum Legislacji i sprawdzać, czy w jakiejś ustawie pojawiły się przepisy przejściowe. Od tego jest departament w resorcie – mówi Michał Bulsa, przewodniczący Porozumienia Rezydentów Okręgowego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) i wiceprzewodniczący Koła Młodego Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.

Cała rozmowa w Rzeczpospolita