24 lipca 2015

Międzynarodowe Centrum Onkologii w Otwocku kończy działalność

Powód? Brak kontraktu z NFZ. Urzędnicy NFZ twierdzą, że pacjenci z Otwocka bez problemów dostaną się na radioterapię w Centrum Onkologii, które może zwiększyć przyjęcia nawet o 30 procent.

Problem w tym, że do Otwocka często trafiali chorzy, których w innych szpitalach ustawiano w kolejce. Wstrzymanie przyjęć pacjentów do ośrodka oznacza, że problem z dostępem do radioterapii mogą mieć nawet 2 tysiące pacjentów, bo właśnie tyle leczyło się w Otwocku. Teraz na Mazowszu zostaną tylko dwa ośrodki.

Michał Dzięgielewski – zastępca dyrektora ds. medycznych NFZ na Mazowszu – uważa, że nie ma miejsca dla radioterapii pod Warszawą. Z kolei z opublikowanego niedawno raportu „Stan dostępności do leczniczych świadczeń onkologicznych w Polsce – analiza i rekomendacje” Polskiego Towarzystwa Onkologicznego wynika, że największe „białe plamy” w dostępie do leczenia pacjentów nowotworowych w Polsce występują właśnie w radioterapii, a jednym z województw, których najbardziej dotyczy ten problem jest Mazowieckie.

RMF 24

kj

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum