8 lutego 2018

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Radzie Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę (7 lutego) nowych członków strony rządowej w skład Rady Dialogu Społecznego.

— Poprzez Radę Dialogu Społecznego staramy się docierać do społeczeństwa, aby tworzyć dobre ustawy. Tylko w dobrym dialogu możemy wypracowywać rozwiązania, które będą dobrze służyły społeczeństwu — powiedział Morawiecki.

Szumowski, w każdym z dotychczasowych wystąpień i wywiadów zapowiadał, że stawia właśnie na dialog. W RDS zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący RDS co roku się zmieniają; na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. Obecnie przewodniczącą RDS jest szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

PAP/Polityka Zdrowotna