26 marca 2015

Mirosław G. wciąż w sądach

O tym, że po raz kolejny nie odbył się proces kardiochirurga Mirosława G., informuje Rynek Zdrowia. Mokotowski Sąd Rejonowy znowu odroczył proces przeciwko lekarzowi i dwojgu jego pacjentów, którzy są oskarżeni o odpowiednio: kardiochirurg o przyjęcie korzyści majątkowej, a pacjenci – o wręczenie łapówki.

Proces został odroczony do 29 maja w związku z tym, że nie stawili się – z powodu złego stanu zdrowia – byli podopieczni Mirosława G., którzy mają około 90 lat.

Mirosław G. i jego pacjenci byli już uniewinnieni w tej sprawie; jednak wyrok był nieprawomocny i z apelacji sprawa wróciła do sądu rejonowego. Sąd Okręgowy w Warszawie uchylając wyrok uniewinniający zwrócił uwagę na sprawę kopert wręczanych dr. G. w jego gabinecie (wręczający twierdzili, że w kopertach były listy polecające lub dokumenty medyczne) i wskazał, że jeśli ktoś idzie do lekarza, to zazwyczaj wyniki badań pokazuje na początku wizyty, a nie zostawia ich na odchodnym. Sąd okręgowy nie przesądził, czy doszło do wręczenia korzyści majątkowej, wskazał, że sąd I instancji nie uzasadnił swego stanowiska.

Więcej w Rynku zdrowia

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum