21 grudnia 2016

Morawiecki: nie wprowadzimy jednolitego podatku ze składką zdrowotną

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki poinformował w środę (21 grudnia), że KERM zdecydował, że nie wprowadzi do polskiego systemu podatkowego tzw. jednolitego podatku.

Decyzja zapadła „po rzeczowych konsultacjach i wszechstronnych analizach „za” i „przeciw”.
– W listopadzie zobowiązaliśmy się, że do końca roku rząd zajmie ostateczne stanowisko w sprawie reformy podatkowej polegającej na ewentualnym wdrożeniu rozwiązania systemowego w postaci tzw. jednolitego podatku. Po wieloaspektowej dyskusji w ramach rządu oraz po wysłuchaniu merytorycznych argumentów bardzo szerokiego grona partnerów społecznych i biznesowych, uznaliśmy, że kontynuacja prac nad takim rozwiązaniem nie jest zasadna – mówi cytowany w komunikacie ministrstwa finansów, Mateusz Morawiecki.

Więcej w serwisie Rynek Zdrowia