25 maja 2017

MZ chce, by ustawa ws. minimalnych wynagrodzeń weszła w życie 1 lipca

Przyszłość NFZ, losy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych i podwyżki dla ratowników – to, jak powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, niektóre tematy poruszane podczas środowego (24 maja) spotkania Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia w Centrum „Dialog”.

Minister dodał, że na ratownictwo medyczne zaplanowano w tym roku nieco więcej środków tj. ok. 37 mln zł. w skali roku z przeznaczeniem na podwyżki dla ratowników.

Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” Maria Ochman powiedziała dziennikarzom: – To jest krok czystej społecznej uczciwości aby ci, którzy zarabiają upokarzająco nisko dzisiaj (…) mogli uzyskać minimalne wynagrodzenie poniżej którego nie można zejść.

Odnosząc się do innych tematów spotkania, Ochman wskazała, że „terroryzm to nie tylko bomby, ale także możliwości zaatakowania krajów inny sposób”.

– Bezpieczeństwo żywności i wody powinno zostać w gestii ministra zdrowia. Ministerstwo ma swój pomysł „od pola do stołu”, ale dla mnie jako konsumenta, zdecydowanie bezpieczniejsze będzie to, by żywności nie badał producent – dodała.

Więcej w serwisie Rynek Zdrowia

Archiwum