14 czerwca 2017

Na dłuższych kolejkach zyskuje prywatny sektor zdrowia

Wzrasta zainteresowanie dodatkowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi – rocznie przybywa ich w granicach 12 proc. Pakiety medyczne wykupują firmy dla pracowników. Ale najszybciej przybywa klientów indywidualnych. W tym roku liczba wykupywanych przez nich pojedynczych usług i świadczeń zwiększyła się aż o ok. 30 proc.

– Generalną przyczyną jest brak poprawy w publicznym sektorze zdrowia, w związku z czym ludzie na własną rękę szukają zabezpieczenia medycznego – wyjaśnia Anna Rulkiewicz, prezes Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej i szefowa firmy LUX MED, która ma pod opieką 1,8 mln pacjentów.

Zwraca uwagę, że firmy oferujące pakiety medyczne koncentrowały się dotychczas na klientach korporacyjnych. Teraz otworzyły się również na klientów indywidualnych. – Ludzie coraz chętniej wykupują pojedyncze konsultacje i badania – zauważa.

Więcej w serwisie Rynek Zdrowia