11 stycznia 2019

Nawet półmilionowe kary dla aptekarzy. „Dla apteki to nic innego jak wyrok śmierci”

W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne, związanymi z wejściem w życie w dniu 9 lutego 2019 r. rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2016/161 z dnia 2 października 2015 r. uzupełniającego dyrektywę 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady przez określenie szczegółowych zasad dotyczących zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych stosowanych u ludzi (Dz. Urz. UE L 32), prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej skierowała pismo do Głównego Inspektora Farmaceutycznego formułujące szereg zastrzeżeń pod adresem projektowanej regulacji.