13 czerwca 2019

„Nie” dla nienawiści wobec lekarzy

Lekarzy z ul. Niekłańskiej wsparli również przedstawiciele samorządu lekarskiego z całej Polski. Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich poparł działania warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w obronie atakowanych kolegów. „Wszelkie próby zastraszania lekarzy oraz bezpośredni i internetowy hejt budzą i zawsze będą budzić nasz stanowczy sprzeciw” – podkreślili szefowie okręgowych rad lekarskich. Wyrażając zrozumienie dla trudnej sytuacji bliskich pacjenta, zaapelowali jednocześnie o umożliwienie lekarzom wykonywania ich obowiązków.

(…) W sprawę zaangażował się też OZZL. Szef organizacji terenowej związku lekarzy złożył w środę podpisane przez lekarzy ze szpitala pismo ze skargą na naganne zachowanie osób, które zorganizowały i przeprowadziły na terenie szpitala „nielegalne zgromadzenie i nagonkę” wymierzoną w personel placówki”.