26 marca 2018

NIL i PZ stanowczo za wycofaniem limitów i odroczeniem e-zwolnień

W związku z ograniczeniem wydawania druków ZUS ZLA oraz całkowitym zakazem wydawania druków lekarzom posiadających więcej niż jeden niewykorzystany bloczek druków, Porozumienie Organizacji Lekarskich (POL) apeluje o natychmiastowe wycofanie wspomnianych limitów.

Organizacja podkreśla, że takie działania „są szykaną w stosunku do lekarzy”. Dodaje, że limity w wielu przypadkach stwarzają presję na lekarzy ograniczającą lub uniemożliwiającą prawidłowe orzekanie o stanie zdrowia pacjenta i zabierającą czas potrzebny na leczenie pacjentów.

POZ reprezentują: Prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej, Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy oraz Polska Federacja Pracodawców Prywatnych Ochrony Zdrowia.