18 lutego 2019

NRL do MZ: pilnie potrzebna duża debata ws. stomatologii

Samorząd lekarski chce dużej wielostronnej debaty na temat zgłaszanych do ministerstwa zdrowia problemów w zakresie stomatologii.

Prezes NRL prof. Andrzej Matyja i wiceprezes NRL Andrzej Cisło skierowali do Ministra Zdrowia wniosek o przeprowadzenie dużej, wielostronnej debaty w celu omówienia zgłaszanych Ministrowi oraz podległym MZ urzędom problemów, oraz podjęcia kierunkowych decyzji służących ich rozwiązaniu.

Według samorządu, istnieje pilna potrzeba omówienia najważniejszych dla środowiska lekarzy dentystów kwestii związanym m.in. z warunkami bezpiecznego udzielania świadczeń, stanu świadczeń publicznych, zarówno w aspekcie rażącego niedofinansowania oraz warunków wykonywania umów, a także dostępu lekarzy dentystów do kształcenia podyplomowego.