26 kwietnia 2019

NRL o projektach dot. uproszczenia ordynacji lekarskiej i braku podwójnego karania

– Oba projekty ustaw realizują jedne z najistotniejszych postulatów środowiska lekarskiego związanych z wystawianiem recept – tak ocenia Naczelna Rada Lekarska projekty ustaw dotyczące uproszczenia ordynacji lekarskiej i braku podwójnego karania.

Jak przypomniała Naczelna Rada Lekarska, wczoraj, tj. 24.04.19 r., w godzinach popołudniowych zakończyło się posiedzenie Rady Ministrów, podczas którego przyjęty został przygotowany przez Ministra Zdrowia projekt ustawy (zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw), który ma zlikwidować możliwość podwójnego karania lekarzy w związku z nieprawidłowościami przy wystawianiu recept. Należy się więc spodziewać, że dokument w najbliższym czasie zostanie skierowany do Sejmu.