11 czerwca 2019

OIL w Warszawie interweniuje w sprawie ataków na lekarzy ze szpitala dziecięcego

Podejmowane próby zastraszania kadry medycznej, internetowy hejt, jak również wtargnięcie na oddział w trakcie trwania dyżuru medycznego przez osoby postronne budzi nasz stanowczy sprzeciw – podkreśla Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej (ORL) w Warszawie. To reakcja na niedzielne wydarzenia w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

– Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o wtargnięciu osoby postronnej na oddział intensywnej terapii i zakłócaniu pracy lekarza dyżurnego na miejsce wysłano przedstawiciela izby, z lekarzem dyżurnym oddziału intensywnej terapii kontaktował się również telefonicznie prezes ORL, który zapewnił lekarzy o wsparciu samorządu i zaoferował pomoc prawną – powiedział w poniedziałek „Medycynie Praktycznej” Łukasz Jankowski, prezes ORL w Warszawie.

Na apelu się jednak nie skończyło. – Wysłaliśmy pismo z żądaniem usunięcia z Facebooka obraźliwych wpisów pod adresem lekarzy. We wtorek rano złożymy w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autorów wpisów, bo niektóre z nich mogą wypełniać znamiona czynu zabronionego – powiedział nam Jankowski.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum