19 października 2020

Oto 5 grzechów głównych PiS ws. pandemii. Teraz widzimy ich tragiczne skutki

Zapewnienia rządu dotyczące gotowości do walki z drugą falą koronawirusa wydają się nie mieć pokrycia z rzeczywistością. Brakuje personelu medycznego, system się zatyka, a zakażonych przybywa w ekspresowym tempie. Razem z gronem lekarzy specjalistów przygotowaliśmy listę 5 grzechów rządu PiS, które miały wpływ na obecną sytuację.

Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o listę lekarzy i pielęgniarek, których wojewodowie mogą wzywać awaryjnie do walki z epidemią. Jest ona używana przez nich, ponieważ Polska nie posiada wystarczającej liczby aktywnych medyków i trzeba posiłkować się lekarzami rodzinnymi lub innych specjalizacji. Sęk w tym, że wezwania do pracy na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem dostają emeryci, ciężarne lub rodzice małych dzieci. Takie problemy były jeszcze w marcu i są teraz. Lista nie została po prostu zweryfikowana.

– Znamy liczne przypadki, kiedy zasadność tych skierowań była podważana. Rodzina, trójka dzieci i jedno niepełnosprawne, lekarka w ciąży na zwolnieniu, lekarze emeryci – wyliczała przykłady w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Maria Kłosińska, lekarka z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Źródło.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum