22 sierpnia 2019

OZZL przeznaczył 1 mln zł na pomoc protestującym lekarzom

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy przeznaczył 1 mln zł na pomoc lekarzom, którzy w ramach akcji protestacyjnej ograniczą czas pracy i spadną przez to ich dochody. Mogą liczyć na tysiąc zł miesięcznie.

– To pieniądze dla tych, którym po przystąpieniu do akcji „Zdrowa praca” znacznie zmniejszy się dochód – tłumaczy Bartosz Fiałek z Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL). I dodaje, że podczas ostatniego protestu na przełomie 2017 i 2018 r., osoba, która przez protest straciła dochód i była w stanie to udokumentować, mogła liczyć na 1 tysięcy złotych miesięcznie przez kolejne trzy miesiące. Wnioski będzie można składać od listopada, po pierwszym pełnym miesiącu akcji, a dokładne zasady przyznawania pomocy zostaną określone na zebraniu Zarządu Krajowego OZZL w drugiej połowie września.