12 lutego 2018

Pacjenci potrzebują programu „Pakiet Szumowskiego Plus”

Organizacje pacjenckie gratulują resortowi zdrowia oraz środowisku rezydentów dojrzałości i odpowiedzialności, dzięki którym możliwe było zawarcie czwartkowego porozumienia.

Podpisany dokument wyznacza odpowiedni kierunek, jednak istotne jest uwzględnienie jeszcze jednego postulatu – „pacjentocentryzmu” proponowanych rozwiązań. Koncepcja takiego systemu przygotowana przez ponad 40 organizacji z całego kraju została w ostatnich tygodniach skonsultowana z większością instytucji oraz środowisk. Decyzja o wdrożeniu propozycji zależy od gotowości Ministerstwa Zdrowia do dialogu.

W najbliższych czasie pacjenci będą starali się proponować konkretne rozwiązania, możliwe do wprowadzenia w najbliższych miesiącach. Liczą, że podpisane porozumienie oraz zainteresowanie opinii publicznej będzie sprzyjać ich wdrożeniu.

Cały materiał.