1 czerwca 2019

„Pacjenci umierają w kolejkach, lekarze umierają na dyżurach. Możecie to zmienić, ale nie chcecie”

„Gdybyście spytali Polaków, na co w pierwszej kolejności powinny iść pieniądze z budżetu, to byście wiedzieli to, co my: na zdrowie. Likwidacja kolejek w służbie zdrowia wygrywa z każdym elementem tzw. piątki PiS” – mówił przewodniczący OZZL do partii rządzącej. Lekarze i pacjenci protestowali dziś przeciwko ogromnym zaniedbaniom w ochronie zdrowia. Organizatorzy szacują, że uczestników mogło być nawet 5 tys.

„Nasza manifestacja jest m.in. po to, byśmy policzyli miecze i zorientowali się, ilu nas jest i jak w związku z tym możemy prowadzić dalszą walkę przed wyborami parlamentarnymi” – zapowiadał Fiałek. Frekwencja przerosła jego oczekiwania. Wśród uczestników było wielu lekarzy w białych kitlach, ale także pacjentów. „Przyszli przedstawiciele organizacji pacjentów, jedna pani podeszła nawet podziękować i pogratulować działalności” – mówił OKO.press Fiałek

Podczas manifestacji nie zabrakło też przedstawicieli zarządu szpitali. „Walczymy o środki finansowe na godne podwyżki dla wszystkich grup zawodowych, które pozwolą nam dobrze i skutecznie leczyć naszych pacjentów” – mówił Andrzej Bujnowski, przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych i dyrektor szpitala powiatowego w Ełku.