19 lutego 2018

Pierwsze w Polsce, innowacyjne operacje guzów złośliwych z użyciem Echolasera

19 lutego zostaną przeprowadzone trzy operacje z użyciem Echolasera. Operacje odbędą się w trakcie konferencji naukowo-szkoleniowej „Zastosowanie mikroinwazyjnej terapii cienkoigłowej z użyciem Echolasera do operacji guzów tkanek miękkich m. in. tarczycy, prostaty, wątroby”, która będzie miała miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym jako pierwsza zostanie wykonana operacja złośliwego guza wątroby przeprowadzona przez polski zespól i włoskiego operatora doktora Giovanni Giuseppe Di Constanzo. Kolejna z wykonywanych na żywo operacji to zabieg na tarczycy przeprowadzony przez doktora Giovanni Mauri. Ostatni z zaplanowanych zabiegów to operacja niezłośliwego guza prostaty, która odbędzie się z udziałem dr. Gianluigi Patelli.

Echolaser jest wykorzystywany w leczeniu złośliwych i łagodnych guzów, w tym także takich, które do tej pory były uznawane za nieoperacyjne. Obecnie w Polsce technologia ta nie jest zarejestrowana przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Cały materiał.

 

 

Archiwum