9 września 2019

„Polska to chory kraj” – manifest do polityków

Przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zainaugurowali kampanię „Narodowy Kryzys Zdrowia”. Billboardy z napisem „Polska to chory kraj” zawisły na ulicach wielu polskich miast. Lekarze opublikowali manifest, w którym wskazują kierunki reformy systemu publicznej ochrony zdrowia. Jest on skierowany do obecnych posłów i senatorów oraz polityków kandydujących do parlamentu w nadchodzących wyborach.

– Kiedy politycy nad naszymi głowami uprawiają gry polityczne, w ochronie zdrowia jest dziś coraz gorzej, a sytuacja się pogarsza – powiedział w poniedziałek prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski. – My tak naprawdę zmuszeni przez system, poprzez pogarszającą się sytuację w ochronie zdrowia, ze smutkiem dziś musimy ogłosić narodowy kryzys zdrowia.(…) „Polska to chory kraj”, to nasza diagnoza, którą dziś stawiamy – mówił Jankowski.