15 października 2020

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej: potrzebujemy rozwiązań pilnych

Epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy system ochrony zdrowia wytrzyma? Czego najbardziej potrzeba lekarzom i jakie zmiany mogłyby poprawić sytuację – w Onet Rano mówił Łukasz Jankowski z Okręgowej Izby Lekarskiej.

– Potrzebujemy rozwiązań pilnych, czyli ograniczenia kontaktu między osobami infekcyjnymi i nieinfekcyjnymi – podkreślał w programie Onet Rano prezes Okręgowej Rady Lekarskiej, Łukasz Jankowski. Jednym z rozwiązań, które by to umożliwiło jest stworzenie specjalnych miejsc dedykowanych pacjentom z infekcjami czy koronawirusem. – Potrzeba też miejsc (nie łóżek) dla pacjentów COVID-19 – zwracał uwagę Łukasz Jankowski. – Celowo mówię „miejsc”, a nie „łóżek”. Wciąż jesteśmy epatowani tym, ile jest wolnych łóżek, tymczasem ta liczba nie zawsze odpowiada liczbie miejsc – podkreśla.

Źródło.