12 czerwca 2015

Rekordowe odszkodowanie za błędy podczas porodu

900 tys. zł będzie musiał wypłacić kielecki szpital za rażące błędy podczas porodu, które przyczyniły się do niepełnosprawności dziecka. Biegły wyliczył, że szacunkowy miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji to 2,8 tys. zł, a rokowania na przyszłość nie są dobre.

Rodzice chłopczyka złożyli przeciwko szpitalowi pozew do Sądu Okręgowego w Kielcach. W październiku ubiegłego roku zapadł wyrok. Otrzymali wysokie jak na polskie warunki odszkodowanie – 900 tys. zł. Prócz tego szpital przy ul. Prostej ma im wypłacić jednorazowo 29,4 tys. zł oraz płacić comiesięczną rentę w wysokości 4,5 tys. zł. W pozwie domagali się niemal takich samych kwot, sąd obniżył jedynie rentę – z 5 tys. do 4,5 tys. zł. Pod koniec marca Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał wyrok w całości. Szpitalowi przysługuje jeszcze złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Dyrektor szpitala – Rafał Szpak, rozważa złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego i mimo, że bardzo współczuje rodzicom dziecka, to uważa, że nie wszystkie komplikacje okołoporodowe da się przewidzieć.

Cały materiał.

kj

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum