19 kwietnia 2019

Resort zdrowia w ogniu pytań lekarzy: Co z zapowiadanymi 3,6 mld zł dla pacjentów?

Fala krytyki spadła na resort zdrowia po przedstawionym we wtorek przez Ministerstwo Finansów Planu Finansowego Państwa na lata 2019-2022, który przewiduje, że poziom wydatków na ochronę zdrowia nawet nie zbliży się do 6 proc. PKB. Dziś Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwróciła się do ministra Łukasza Szumowskiego w oczekiwaniu na odpowiedzi dot. nakładów na ochronę zdrowia z budżetu państwa. Publikujemy pełną treść listu skierowaną do resortu zdrowia.

Biorąc pod uwagę ważny interes społeczny, duże zainteresowanie środowiska medycznego, mediów oraz opinii publicznej, a także brak możliwości uzyskania wiążącej odpowiedzi od Pana Ministra Gadomskiego na ostatnim posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia, liczę na merytoryczne, szczegółowe i szczere odpowiedzi – podkreśla w piśmie do ministra zdrowia, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Jarosław Biliński.