15 maja 2018

Rezydenci mają obiekcje do ustawy o 6 proc. PKB

Projekt nowelizacji ustawy o nakładach na ochronę zdrowia skierowany w ostatnich dniach do konsultacji przez MZ, zdaniem rezydentów wymaga poprawek. Uważają, że zapisy w nim zawarte nie pokrywają się z tymi zawartymi w porozumieniu.

– Nasze wątpliwości budzi m. in. zapis mówiący o tym, że za dodatek lojalnościowy, lekarz po zakończeniu specjalizacji musi pracować na co najmniej jeden etat w placówce publicznej. Z zapisów porozumienia wynikało, że lekarz po zakończeniu specjalizacji ma pracować przez 2 lata z 5 w Polsce i nie było mowy na jakich zasadach ta praca ma się odbywać – mówi M. Sobotka.

Jesteśmy otwarci na współpracę z MZ i zgłaszamy na bieżąco nasze uwagi tak, aby rzeczy które nie mają prawa odnaleźć się w systemie, nie znalazły się w zapisach prawnych. Niestety Ministerstwo przez trzy ostatnie miesiące przy tworzeniu nowelizacji ustawy nie prowadziło żadnej współpracy i nie utrzymywało kontaktu z Porozumieniem Rezydentów OZZL – odpowiada pytany o współpracę rzecznik Porozumienia Rezydentów.

Cały materiał.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum