21 maja 2018

Rezydenci sami chcą wybierać miejsce zatrudnienia

Rezydenci sami chcą decydować, w której placówce będą odpracowywać stypendia, a nie, jak wskazuje minister zdrowia, tylko w placówkach mających przynajmniej częściowy kontrakt z NFZ.

Zgodnie z projektowanymi przepisami, które mają zrealizować porozumienie ministra z rezydentami, zapisano, że stypendia te należy odpracować w podmiocie leczniczym, który udziela świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w wymiarze czasu pracy odpowiadającym co najmniej jednemu etatowi.

Środowisko rezydentów przyznaje, że podpisując porozumienie ujęto te kwestie dość ogólnie, ale słownie ustalono, że zapis ten oznacza, że po prostu trzeba będzie odpracować dwa lata w Polsce. Niezależnie od formy i miejsca zatrudnienia. W opinii tego środowiska jeśli pozbawi się lekarzy możliwości pracy w niepublicznych jednostkach, będzie to poważny problem, przede wszystkim dla pacjentów. Rezydenci zaskoczeni są także zapisem o wymiarze jednego etatu. Zwracają uwagę, że wielu specjalistów pracuje na kontraktach bądź innych formach zatrudnienia.

Cały materiał.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum