9 kwietnia 2021

Ruszają szkolenia dla lekarzy do pracy z pacjentami covidowymi

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego organizuje dla lekarzy kompleksowy kurs online dotyczący postępowania z pacjentem chorym na COVID-19 – od objawów po rehabilitację. Ruszyły już zapisy na kwietniowe terminy kursów – poinformowały w piątek władze Mazowsza. Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski wyrażając zadowolenie ze współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, zwrócił uwagę, że obecnie każdy z lekarzy walczy z koronawirusem lub z jego skutkami. – Objawy i przebieg choroby COVID-19 bywają bardzo różne, choroba nierzadko skutkuje uszkodzeniami organów i ma długofalowe skutki – mówił.
Zaznaczył, że w zawodzie lekarza ogromną rolę odgrywa aktualizacja wiedzy medycznej, dlatego nasza izba kładzie nacisk na organizowanie praktycznych szkoleń, odpowiadających obecnym potrzebom lekarzy i pacjentów. – W dobie epidemii i w kontekście skuteczności walki z dość nową chorobą jest to szczególnie istotne – dodał Jankowski.

Źródło.