24 lipca 2019

Rząd leczeniem zaćmy, chce „zaćmić” kryzys całej ochrony zdrowia

Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy ukazał się felieton autorstwa Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego związku. Odnosi się w nim do informacji związanych ze skróceniem kolejek pacjentów do zabiegów operacyjnego usunięcia zaćmy.

W felietonie czytamy: „Od pewnego czasu w mediach społecznościowych (zwłaszcza na twitterze) w licznych gazetach i w telewizji (zwłaszcza publicznej) pojawia się niemal codziennie informacja o tym, jak bardzo skróciły się kolejki do operacyjnego leczenia zaćmy: z paru lat do paru miesięcy albo wręcz paru tygodni (co w praktyce oznacza „natychmiast”). Likwidacja kolejek była możliwa dzięki działaniom rządu, który zdecydował, aby na tę właśnie procedurę przeznaczyć więcej niż zwykle środków i znieść (na stałe czy czasowo – tego nie wiemy) jej administracyjne limitowanie”.

„- Rządzący najwyraźniej mają nadzieję, że poprawa sytuacji w leczeniu zaćmy – „zaćmi” (nomen omen) obraz głębokiego kryzysu w całej publicznej ochronie zdrowia – ocenia przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel”.