27 kwietnia 2018

Sąd Lekarski unieważnia wybory do warszawskiej Rady

Wyjątkowa sytuacja w Okręgowej Izbie Lekarskiej. Pod wpływem protestów z powodu nadreprezentacji stomatologów w składzie warszawskiej Rady Lekarskiej, Sąd Lekarski unieważnia wybory do składu rady.

Pozostałe stanowiska, na które podczas ostatnich wyborów zostali powołani odpowiedni przedstawiciele, pozostają bez zmian.  W związku z unieważnieniem wyborów na członków ORL, zapowiedziano Zjazd Wyborczy na 19 maja, podczas którego wybory zostaną przeprowadzone powtórnie.

– Kandydowałem na Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej, w poczuciu, że najważniejsza powinna być praworządność, przejrzystość i usprawnianie działań Izby, w tym uporządkowanie pod względem prawnym. Podejmę wszelkie kroki, aby Izba działała zgodnie z obowiązującymi przepisami, i aby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca – komentuje tę sprawę Łukasz Janowski.

PZ