29 października 2020

Sesja „Wyzwania e-zdrowia”

Podczas panelu „Wyzwania e-zdrowia”, który był częścią konferencji „Wizja Zdrowia”, spytano ekspertów, jak w czasie pandemii zmieniły się przepisy dotyczące telemedycyny, czy rozwój technologii wyprzedza zmiany legislacyjne i jakie e-usługi zostaną wdrożone w najbliższym czasie.

– Po efekcie wow przyszło otrzeźwienie. Wiemy już, że e-zdrowie nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów systemu, że sprawy z nim związane muszą być dopracowywane. E-porada w formie, którą mamy, nie zastępuje porady tradycyjnej i nie może być do niej porównywana. Trzeba ją traktować jedynie jako poradę komplementarną do wizyty w gabinecie lekarskim lub pielęgniarskim – powiedział Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Źródło.