16 kwietnia 2019

Sezon na „babę świąteczną” otwarty. Lekarze ujawniają, jak rodziny porzucają bliskich

Jest kilka sprawdzonych przepisów na „babę świąteczną”. Można przestać podawać starszej osobie leki, ograniczyć jej do minimum podawanie płynów i jedzenia, by się odwodniła albo po prostu kłamać, że jej stan bardzo się pogorszył. Bliscy są w stanie zrobić wiele, by na czas świąt pozbyć się starszej osoby z domu.

(…) Telefon na pogotowie. Silny ból w okolicy serca. – Wchodzimy do mieszkania. 84-letnia pani leży w ciemnym malutkim pokoju. W salonie na środku walizki i torby podróżne. Małżeństwo z dzieckiem pakuje się na urlop. Za trzy godziny mamy samolot. Zabierajcie ją, bo za pół godziny wychodzimy. Staruszka patrzy smutno i zrezygnowana kręci głową. Mówi, że od kilku dni córka nie dawała jej leków na serce.

(…) usłyszałem od znajomego lekarza, że w ostatnich dniach przybyło mu 14 pacjentów w wieku powyżej 80 lat. Wszystkie przypadki to „babki świąteczne”. To naprawdę przykre. O ile mogę to jeszcze zrozumieć w wakacje, gdy bliscy chcą odrobinę odetchnąć, to w święta rodzina powinna być razem. Tymczasem przed Wielkanocą wzrasta liczba „podrzucanych” do szpitali starszych osób”.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum