7 lipca 2015

SLD: ustawa o in vitro – zagrożona

Na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Sojuszu Dariusz Joński ocenił, że ustawa o in vitro jest „zagrożona”. Zwrócił uwagę, że pozostał miesiąc do zaprzysiężenia prezydenta elekta Andrzeja Dudy. – Nie muszę mówić, jakie są poglądy prezydenta elekta jeśli chodzi o ustawę o in vitro – zaznaczył.

W ubiegłym tygodniu senacka komisja zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem w całości ustawy o leczeniu niepłodności. W trakcie posiedzenia nieobecnych było dwóch senatorów PO, a od głosu wstrzymała się kolejna – Helena Hatka, która zapowiedziała zgłoszenie szeregu poprawek. Zdaniem rzecznika Sojuszu, senatorowie PO  „specjalnie przegrali ostatnie głosowanie”. Dlatego – mówił – politycy SLD chcą „wezwać panią premier, by spotkała się z senatorami PO”.

Wiceszefowa SLD Paulina Piechna-Więckiewicz zwróciła uwagę na propozycje senator Hatki, m.in. by uznać zarodek za organizm ludzki i by in vitro nie była dostępna dla par pozostających w związkach nieformalnych. Według niej, część PO nie jest jeszcze w XXI wieku i nie weszła w ten etap cywilizacji.

Źródło.

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum