2 października 2018

Specjaliści z Krakowa tworzą Mobilne Centrum Symulacji Medycznej

Dzięki urządzeniom umieszczonym w gigantycznej naczepie TIR–a już wkrótce w niemal każdym zakątku Polski będzie można szkolić lekarzy ze stosowania małoinwazyjnych technik medycznych u osób starszych.

Mobilne Centrum powinno wyruszyć w drogę w 2020 r. Powstaje w ramach programu POKOLEnia (POdnoszenie KOmpetencji LEkarskich), którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w zakresie leczenia osób starszych i komunikacji z nimi. Twórcom programu zależało na tym, by lekarze – zamiast wykładów i prezentacji, jak dzieje się to na licznych konferencjach i szkoleniach – mogli wziąć udział w szkoleniu praktycznym, podczas którego sięgną po prawdziwy sprzęt, będą mogli przećwiczyć umiejętności na symulatorach i uczyć się komunikacji z pacjentem w rozmowie z specjalnie wyszkolonymi aktorami odgrywającymi role pacjentów.

Szkolenia będą obejmowały także: zarządzanie pracą zespołu, optymalizację warunków pracy, przeciwdziałanie błędom wynikającym z ogromnej liczby informacji napływających w krótkim czasie czy zafiksowaniu tylko na jednym rozwiązaniu.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum