14 września 2015

Stowarzyszenie pomagające autystycznym dzieciom wyłudziło dotacje?

Ponad 1,5 mln zł dostało Stowarzyszenie Terapeutów na usamodzielnianie autystycznych dzieci. Ale brało też pieniądze od rodziców.

Stowarzyszenie w umowach z miastem i z PFRON deklarowało, że „nie planuje pobierania opłat od beneficjentów”. Rodzice nie wiedzieli, że organizacja podała dane ich dzieci do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i do miasta, starając się o dotację na terapię. W latach 2011-14 dostała na ten cel 1,1 mln zł z PFRON i 570 tys. zł z miasta. Dlatego część rodziców czuje się oszukana.

Ratusz przeprowadził kontrolę i zgłosił sprawę do prokuratury. – Organizacja twierdzi, że nie pobierała pieniędzy od rodziców na zadania, na które dostała pieniądze z miasta. Jednak opiekunowie poinformowali, że takie opłaty były ściągane. Dlatego z urzędu sprawę złożyliśmy do prokuratury, która sprawdzi, czy rodzice faktycznie płacili za to samo, co finansowało miasto – mówi Katarzyna Pienkowska z ratusza. Postępowanie w sprawie wyłudzenia pieniędzy na terapię prowadzi prokuratura na Żoliborzu.

Więcej.

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum