22 marca 2017

Świadczenia z kardiologii interwencyjnej w sieci szpitali, albo wykupione w konkursach

Dostępność do ośrodków kardiologii interwencyjnej nie ulegnie zmianie – przekonywał we wtorek (21 marca) podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowa wiceminister zdrowia Piotr Gryza. – Zgłosimy poprawkę o wprowadzenie kardiologii do sieci szpitali – odpowiadał Bartosz Arłukowicz, przewodniczący Komisji.

Prezes NFZ Andrzej Jacyna zaznaczył, że duża część świadczeniodawców realizujących zabiegi kardiologii interwencyjnej współpracuje ze szpitalami, które po 1 października 2017 roku znajdą się w sieci.

– Podmiot podstawowy ma oddział kardiologii zachowawczej, natomiast kardiologia interwencyjna jest najczęściej wykonywana przez podmiot prywatny. To ma tak samo wyglądać od 1 października 2017 r. Tam, gdzie świadczenia z kardiologii interwencyjnej nie znajdą się w sieci, będą kupione w ramach konkursów, jakie rozpoczną się na początku lipca – przekazał prezes NFZ.

Zapowiedział, że przy decyzjach o ogłaszaniu konkursów NFZ będzie stosował zalecenia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), które określają jak powinno się budować „sieć” kardiologii interwencyjnej, by zapewnić odpowiednią dostępność do tych świadczeń.

Więcej w serwisie Rynek Zdrowia

Archiwum