27 lipca 2020

„Sygnały polityczne o tym, że pandemia jest w odwrocie, być może były przedwczesne”

Kluczem do zwalczania pandemii jest współdziałanie obywateli i rządzących – podkreślił w TVN24 doktor Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Jego zdaniem „dwie strony ponoszą odpowiedzialność za to, co się dzieje”. – Nie tylko obywatele, którzy noszą maseczki na brodach, ale też osoby, które zarządzają walką z tą epidemią, bo ciągle nie przedstawiły planu, co dalej będzie się działo – stwierdził Jankowski.

– Trudno dzisiaj mówić o drugiej fali, bo ta pierwsza jeszcze się nie skończyła. Pandemia wciąż trwa. (…) Mamy do czynienia w Polsce z kontinuum zakażeń – mówił.

Jesteśmy już kolejny miesiąc w trakcie pandemii i dziś te emocje – zarówno euforia, gdy przypadków wirusa jest mniej, jak i lęk, kiedy jest ich więcej – nie pomagają, nie prowadzą nas do przodu – podkreślał Jankowski. Jego zdaniem „powinniśmy skupiać się na rzetelnych danych i przygotowywać się na różne ewentualności”. – Ale przygotowywać się spokojnie, w oparciu o dane, współdziałając ze sobą – zaznaczył.

[wypowiedź dla TVN24 w dn. 27.07.2020]

Źródło.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum