24 stycznia 2019

Szamani z Radomia

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwróciła się z prośbą do Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu o przesłanie szczegółowego programu nauczania nowej specjalności „Medycyna alternatywna” w ramach kierunku „Zdrowie publiczne”.

– Na wniosek zespołu do spraw monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwraca się z prośbą o udostępnienie szczegółowego programu specjalności „Medycyna alternatywna” – napisał Łukasz Jankowski, prezes ORL, w liście do Marii Pierzchalskiej, rektor Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu. Pismo skierowano także do wiadomości Jarosława Pinkasa, konsultanta krajowego w dziedzinie zdrowia publicznego.

Beata Trzpil-Zwierzyk, prorektor EUST, przyznała w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej uczelni, że zajęcia będą prowadzone przez kadrę z tytułem doktora i profesora z Polski i zagranicy, w tym Ukrainy i Turcji. – Studenci będą mieli możliwość pracować w laboratoriach i praktycznie wykonać różne mieszanki ziołowe – podkreśliła Trzpil-Zwierzyk. Wyjaśniała, że osoby związane z szeroko rozumianą medycyną oraz zdrowiem publicznym powinny mieć dogłębną wiedzę na temat rodzajów medycyny alternatywnej, umieć je odróżniać i zastosować we właściwy sposób, wspomagając proces leczenia lub go zastępując, bez szkody dla chorego.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum