10 marca 2017

Szydło: Jest problem wysokości płac w służbie zdrowia

„Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest problem wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia. Jeżeli mówimy o pracownikach medycznych, to jest problem realny, który staramy się rozwiązywać, i żeby znaleźć wyjście z tej sytuacji, musi być dobra wola ze wszystkich stron, i zrozumienie problemu, w którym się znaleźliśmy” – powiedziała premier Beata Szydło.

Przypomniała, że w tej chwili jest przygotowywany projekt ws. minimalnego wynagrodzenia dla pracowników służby zdrowia.

„To nie jest tylko kwestia lekarzy. To są wynagrodzenia pielęgniarek, ratowników medycznych, średniego personelu medycznego rezydentów. Szukamy takich dróg kompromisu, które pozwolą nam w perspektywie, którą już niebawem pan minister (zdrowia – PAP) przedstawi, dojść do określonego pułapu finansowania świadczeń medycznych. I też pokażemy poprzez wprowadzenie minimalnych stawek wynagrodzeń, jak poszczególne grupy służby zdrowia będą mogły liczyć na wzrost wynagrodzeń” – oświadczyła Szydło.

Zmian w zakresie finansowania służby zdrowia nie da się zrobić z dnia na dzień. „Ale dzisiaj jesteśmy zdeterminowani do tego, ażeby (…) przygotować mapę drogową dochodzenia do pułapu, (…) który chcielibyśmy, żeby był przeznaczany ze środków publicznych na funkcjonowanie służby zdrowia w Polsce” – stwierdziła.

Więcej w Gazecie Prawnej

Archiwum