17 lutego 2016

Trochę obszerniej o coachingu dla lekarzy zorganizowanym przez OIL w Warszawie

Psychologiczne wsparcie i możliwość nabywania tzw. kompetencji miękkich powinny być dostępne już na uczelniach, potem w izbach lekarskich. Lekarze mają bowiem skłonność do patrzenia na pacjenta od ”technicznej” strony swojej pracy, nie rozumieją, że pacjent ma uczucia, oczekiwania i że nie będąc lekarzem – chory nie jest w stanie ocenić kompetencji medycznych lekarza. – mówi Beata Krudkopad-Szaturska, psycholog, trener i coach.

”Coaching dla lekarza” w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie nie jest terapią ani szkoleniem. Spotkania są cykliczne (co drugi czwartek miesiąca w OIL przy ul. Puławskiej 18), ale do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie i wziąć udział w takiej liczbie spotkań, jaka jest potrzebna.

Wiceprezes ORL w Warszawie, Julian Wróbel ocenia, że lekarze przodują wśród innych grup zawodowych pod względem liczby rozwodów i rozpadów życia rodzinnego, oraz uzależnień, a problem kondycji psychicznej lekarzy jest bardziej złożony niż tylko stres i zmęczenie. Więcej na ten temat w najnowszym artykule Rynku Zdrowia.

Najbliższe zaplanowane terminy spotkań z coachem:

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum