27 lipca 2020

Ukraińcy nie będą jednak leczyć polskich pacjentów

Nie będzie ułatwień w podejmowaniu pracy w polskich szpitalach dla lekarzy ze Wschodu. Polska miała otwierać dla nich granice, a przez to polepszać obywatelom dostęp do specjalistów, a tymczasem wprowadzenie przepisów umożliwiających to zablokował Senat. A sejmowa większość nie obroniła przygotowanego przez reprezentujący ją rząd rozwiązania. W piątek ustawę podpisał prezydent.

Zdaniem prezesa ORL w Warszawie Łukasza Jankowskiego przygotowanie specjalizacyjne lekarzy zza wschodniej granicy czasem niedomaga, a poszczególne izby lekarskie nie miałyby nawet jak sprawdzić kwalifikacji i umiejętności takiego lekarza. Uważa, że należy ułatwić cudzoziemcom podejmowanie u nas pracy w szpitalach, ale powinno się przygotować rozwiązania weryfikujące ich kwalifikacje.

Źródło.