18 stycznia 2019

Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty jeszcze w tej kadencji?

Minister zdrowia podczas konferencji poświęconej kadrom medycznym odebrał od przedstawicieli zespołu pracującego nad nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty gotowy projekt. Zapowiedział skierowanie go do konsultacji publicznych i zadeklarował, że będzie dążył, by Sejm uchwalił ustawę przed końcem kadencji.

Projekt ustawy zakłada poważne zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy, ale również – kształcenia, zwłaszcza podyplomowego, lekarzy i lekarzy dentystów. Co do tego, że zmiany, i to fundamentalne, są konieczne, sami lekarze nie mają wątpliwości.

Jarosław Biliński, przewodniczący zespołu, który przygotował projekt zmian w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty a także innych przepisach, podkreślał, że wychodzi on zdecydowanie naprzeciw postulatom i oczekiwaniom środowiska lekarskiego i jest szansą, że zawód lekarza w Polsce będą chcieli wykonywać również ci, którzy dziś albo decydują się na wyjazd z kraju, lub rozważają taką decyzję. – Mam nadzieję, że będzie to kolejna cegiełka, że młodym lekarzom będzie się lepiej pracowało na rzecz polskiego pacjenta – mówił minister zdrowia, odbierając obszerny dokument.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum