27 lipca 2015

W Radomiu, z inicjatywy samorządowców, opieka medyczna w izbie policyjnej

Program, który powstał dzięki pieniądzom z budżetu miasta oraz wsparciu samorządów z powiatu radomskiego, ma odciążyć SOR-y od osób nietrzeźwych. Lekarz i pielęgniarz będą dyżurować w policyjnej izbie zatrzymań codziennie w godzinach od 20.00 do 8.00. Ich zadaniem będzie udzielanie doraźnej pomocy.

Obecnie miasto na utrzymanie izby zatrzymań wydaje 140 tysięcy złotych. Zatrudnienie personelu medycznego pochłonie z budżetu miasta dodatkowo 320 tysięcy. Mniejszymi kwotami program wesprą także władze powiatu radomskiego oraz ościennych gmin. Z danych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wynika, że dziennie na SOR trafia średnio trzech nietrzeźwych. Koszt zapewniania opieki każdemu z nich to 400 złotych. Rocznie daje to kwotę ponad 430 tysięcy złotych. Do tego dochodzą pieniądze, które na ten sam cel wydaje szpital na Józefowie.

Obecnie dobiega końca podpisywanie umów z poszczególnymi samorządami. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie pomieszczeń, do których będą trafiali nietrzeźwi.

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum