15 lipca 2019

Warszawa: związki zawodowe Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus piszą do prezydenta

Do Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy wpłynął list z apelem sześciu związków zawodowych Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus (SKDJ) w Warszawie o pomoc w ratowaniu tej placówki. Według związkowców przeprowadzana obecnie konsolidacja szpitala z dwiema innymi klinikami warszawskimi nie poprawia ich sytuacji, a łączny dług trzech jednostek wzrósł już do miliarda złotych.

Związki przypominają, że od 2012 r. prowadzone były działania restrukturyzacyjne, dzięki którym udało się zatrzymać narastanie zadłużenia. „W opinii niezależnych audytorów i ekspertów możliwa jest dalsza samodzielna i skuteczna restrukturyzacja naszego szpitala, przy zachowaniu jego odrębności i dotychczasowej osobowości prawnej” – cytuje fragment pisma serwis Gazety Polskiej.