11 sierpnia 2015

Według NFZ inwestycja w nowe ośrodki radioterapii w stolicy jest zbędna

W Radomiu powstaje prywatny ośrodek radioterapii, własne szykują też trzy stołeczne szpitale – przy ul. Szaserów, Wołoskiej i Banacha. Z kolei marszałek Mazowsza chce, by kolejny powstał w Siedlcach.

Wkrótce takich placówek może być za dużo. Boom wynika z tego, że NFZ dobrze płaci za taką terapię. Niekiedy można mieć z nich aż 60 proc. zysku, a ten rodzaj leczenia zapewnia Centrum Onkologii na Ursynowie i prywatny szpital w Wieliszewie. Oba mają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

NFZ liczy na tzw. mapy zdrowotne. Ta dotycząca onkologii powstaje właśnie w Ministerstwie Zdrowia. Ma być gotowa w tym roku i pokazać, gdzie oddziałów szpitalnych jest za dużo, a gdzie ich brakuje. Mazowiecki konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej, uspokaja, że pacjenci nie są zagrożeni, bo mają się gdzie naświetlać. Według niego dwa ośrodki zapewniają wystarczający dostęp dla mieszkańców Mazowsza. Jest jednak inny problem. Żeby skorzystać z naświetlań, pacjenci z całego województwa muszą przyjechać do Warszawy lub Wieliszewa.

Cały materiał.

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum